Επόμενος κύκλος και πρόγραμμα μαθημάτων
Το πρόγραμμα αποτελείται από τις ακόλουθες εκπαιδευτικές ενότητες
Εισαγωγή στα μεταβολικά και ενδοκρινολογικά νοσήματα
Μοριακές μέθοδοι για την διάγνωση των ενδοκρινολογικών νοσημάτων
Βιοχημικός έλεγχος μεταβολικών νοσημάτων των οστών
Η υγρή χρωματογραφία υψηλής πίεσης
Τεχνικές χημειοφωταύγειας
Η τεχνική Western blotting
Η ατομική απορρόφηση
O έλεγχος του θυρεοειδή σε νεογνά
Πρόγραμμα μαθημάτων Απριλίου - Μαΐου 2017 | ||||
1/4/2017 | Σάββατο | Εκπαιδευτής | Ώρες | Τόπος |
9:00 - 12:00 | Εισαγωγή στα μεταβολικά νοσήματα των παιδιών (Θ) | Δημήτρης Χανιώτης | 3 | TEI ΑΘΗΝΑΣ |
12:00 - 15:00 | H ΗPLC και οι εφαρμογές της στον προσδιορισμό φαρμάκων (Θ) | Γεώργιος-Αλβέρτος Καρίκας | 3 | ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ |
7/4/2017 | Παρασκευή | |||
16:30 - 20:00 | OΙ τεχνικές χρωματογραφίας (Ε, Θ) | Γεωργία-Ελένη Τσότσου | 3 | ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ |
8/4/2017 | Σάββατο | |||
9:00 - 12:00 | Εισαγωγή στα ενδοκρινολογικά νοσήματα των παιδιών (Θ) | Αντώνης Βουτετάκης | 3 | ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ |
12:00 - 14:00 | Ο βιοχημικός έλεγχος του θυρεοειδή στα νεογνά (Θ) | Δημήτρης Πλατής | 2 | ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ |
10/4/2017 | Δευτέρα | |||
17:00 - 20:00 | H τεχνική Western blotting (Ε, Θ) - Μέρος Ι | Θεόδωρος Ράμπιας | 3 | ΙΕΒΕΑΑ |
11/4/2017 | Τρίτη | |||
17:00 - 20:00 | H τεχνική Western blotting (Ε, Θ) - Μέρος ΙΙ | Θεόδωρος Ράμπιας | 3 | ΙΕΒΕΑΑ |
21/4/2017 | Παρασκευή | |||
17:00 - 20:00 | O έλεγχος του θυρεοειδή στα νεογνά (Ε1) & HPLC (Ε1) - Μέρος Ι | Δημήτρης Πλατής | 3 | ΙΥΠ |
22/4/2017 | Σάββατο | |||
9:00 - 11:00 | Oι μοριακές τεχνικές στη διάγνωση των ενδοκρινολογικών νόσων (Θ) | Αμαλία Σερτεδάκη | 2 | ΧΩΡΕΜΕΙΟ |
11:00 - 13:00 | Ο εργαστηριακός έλεγχος της οστεοπόρωσης (Θ) | ’ρτεμις Δουλγεράκη | 2 | ΧΩΡΕΜΕΙΟ |
13:00 - 14:00 | Η ατομική απορρόφηση (Θ) | Ελένη Αθανασοπούλου | 1 | ΧΩΡΕΜΕΙΟ |
26/4/2017 | Τετάρτη | |||
17:00 - 20:00 | O έλεγχος του θυρεοειδή στα νεογνά (Ε2) & HPLC (Ε2) - Μέρος Ι | Δημήτρης Πλατής | 3 | ΙΥΠ |
17:00 - 21:00 | Μοριακές τεχνικές (Ε2) - Μέρος Ι | Αμαλία Σερτεδάκη | 4 | ΧΩΡΕΜΕΙΟ |
28/4/2017 | Παρασκευή | |||
18:00 - 21:00 | Η χημειοφωταύγεια (Ε1, Θ) | Φίλια Αποστολάκου | 3 | ΠΑΙΔΩΝ |
18:00 - 21:00 | Οι βιοχημικές μέθοδοι οστεοπόρωσης και λίθων (Ε1) | Ελένη Αθανασοπούλου | 3 | ΙΥΠ |
29/4/2017 | Σάββατο | |||
9:00 - 13:00 | Μοριακές τεχνικές (Ε2) - Μέρος Ι | Αμαλία Σερτεδάκη | 4 | ΧΩΡΕΜΕΙΟ |
9:00 - 12:00 | Η ατομική απορρόφηση σε φλόγα και φούρνο γραφίτη (Ε1) | Ελένη Αθανασοπούλου | 3 | ΙΥΠ |
5/5/2017 | Παρασκευή | |||
17:00 - 21:00 | HPLC (Ε1) - Μέρος ΙΙ | Δημήτρης Πλατής | 4 | ΙΥΠ |
18:00 - 21:00 | Οι βιοχημικές μέθοδοι οστεοπόρωσης και λίθων (Ε2) | Ελένη Αθανασοπούλου | 3 | ΙΥΠ |
6/5/2017 | Σάββατο | |||
9:00 - 12:00 | Μοριακές τεχνικές (Ε1) - Μέρος ΙΙ | Αμαλία Σερτεδάκη | 3 | ΧΩΡΕΜΕΙΟ |
9:00 - 13:00 | HPLC (Ε2) - Μέρος ΙΙ | Δημήτρης Πλατής | 4 | ΙΥΠ |
12/5/2017 | Παρασκευή | |||
17:00 - 20:00 | Μοριακές τεχνικές (Ε2) - Μέρος ΙΙ | Αμαλία Σερτεδάκη | 3 | ΧΩΡΕΜΕΙΟ |
13/5/2017 | Σάββατο | |||
9:00 - 12:00 | Η ατομική απορρόφηση σε φλόγα και φούρνο γραφίτη (Ε2) | Ελένη Αθανασοπούλου | 3 | ΙΥΠ |
9:00 - 12:00 | Η χημειοφωταύγεια (Ε2, Θ) | Φίλια Αποστολάκου | 3 | ΠΑΙΔΩΝ |
Tελευταία ενημέρωση: Πέμπτη Μαΐου 04, 2017